قیمت تیرچه بلوک , قیمت تیرچه

قیمت تیرچه بلوک , قیمت تیرچه
تاریخ آخرین بروزرسانی : 1 سال پیش روز پیش
نام نوع سایز محل بارگیری تولید کننده قیمت عملیات بیشتر
قیمت تیرچه ۷ متری ، قیمت تیرچه بتنی ۷ متری | (تیرچه بلوک ۷ متری) قیمت تیرچه بلوک , قیمت تیرچه ارتفاع 15 تا 25 تهران تیرچه بتنی 180,000 تومان
قیمت تیرچه ۶ متری ، قیمت تیرچه بتنی ۶ متری | (تیرچه بلوک ۶ متری) قیمت تیرچه بلوک , قیمت تیرچه ارتفاع 15 تا 25 تهران تیرچه بتنی 150,000 تومان
قیمت تیرچه ۵ متری ، قیمت تیرچه بتنی ۵ متری | (تیرچه بلوک ۵ متری) قیمت تیرچه بلوک , قیمت تیرچه ارتفاع 15 تا 25 تهران تیرچه بتنی 130,000 تومان
قیمت تیرچه ۴ متری ، قیمت تیرچه بتنی ۴ متری | (تیرچه بلوک ۴ متری) قیمت تیرچه بلوک , قیمت تیرچه ارتفاع 15 تا 25 تهران تیرچه بتنی 90,000 تومان

تماس بگیرید

قیمت تیرچه بلوک

مشتریان گرامی در قسمت ذیل جدولی تحت عنوان جدول قیمت تیرچه بلوک میباشد که میتوانید از قیمت تیرچه بلوک بصورت لحظه ای مطلع شوید ، در غیر اینصورت اگر تمایل دارید در خریدتان راهنمایی شوید با شماره های ذکر شده تماس بگیرید.

برای اخذ قیمت یونولیت سقفی و توری پرسی میتوانید به صفحه هر محصول مراجعه نمایید.

09125245968

قیمت تیرچه بلوک

این جدولی میباشد که مهندسان تولید کننده تیرچه بلوک شرکت آهن توری ، بر اساس تجربه و نیاز هر متراژ از تیرچه بتنی میباشد ، لضا با درخواست مشتری میتوان میلگرد ها را تغییر داد و به نمره دلخواه مشتری تبدیل کرد. لازم به ذکر است که بگوییم این میلگردها برای تیرچه های مورد نظر بصورت استاندارد میباشد و برای تغییر ، بالا و پایین بردن نمره میلگرد ،تغییر داده میشود.

جدول قیمت تیرچه

جدول قیمت تیرچه در انتهای صفحه قرار دارد ، اما اگر قصد خرید تیرچه را دارید ، تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی نماییم.

جدول قیمت تیرچه بتنی

قیمت تیرچه (سنتی) با جوش CO2

قیمت تیرچه صنعتی

مشتریان محترم بروز نبودن تاریخ قیمت تیرچه بلوک به نشانه تغییر نکردن قیمت تیرچه از تاریخ ذکر شده تا به امروز

قیمت تیرچه 7 متری

بدلیل بالا بودن تقاضا برای تیرچه 7 متری این اندازه را بیشتر شرح میدهیم :

این تیرچه بدلیل اینکه میتوان به میلگردهای و زیگزال های مختلف تولید کرد انواع اندازه های آن را تشریح میدهیم.

تاریخ : 1402/03/01

مدل اول :

میلگرد بالایی 14 میلگرد های پایینی 14 زیگزال دوبل 6 : قیمت هر متر 175.000 که قیمت 7 متر 1.225.000 هزار تومان

مدل دوم :

میلگرد بالایی 14 میلگردهای پایینی 16 زیگزال تک 8 : قیمت هر متر 220.000 که قیمت 7 متر 1.540.000 تومان

مدل سوم :

میلگرد بالایی 14 میلگردهای پایینی 16 زیگزال دوبل 5 و تقویت 14 : قیمت هر متر 223.000 که قیمت یک شاخه 7 متری  1.561.000 تومان

قیمت تیرچه کرومیت

این جدول که نشان دهنده وزن های تقریبی هر متر تیرچه کرومیت ، همچنین قیمت هر یک کیلو از تیرچه کرومیت با ورق و نبشی های مختلف را نشان میدهد. توصیه میشود قبل از خرید و تصمیم برای محاسبه وزن و قیمت ، حتما با کارشناسان ما در گروه آهن توری مشورت نمایید تا خریدی مطمئن ، با کیفیت و اقتصادی انجام دهید.

در جدول قیمت تیرچه کرومیت با ضرب کردن قیمت هر کیلو در وزن هر متر از تیرچه کرومیت و در نهایت با ضرب کردن در طول و تعداد کل تیرچه های مورد نیاز ، میتوانید هزینه کل برای خرید تیرچه کرومیت را محاسبه نمایید.

قیمت تیرچه

جدول قیمت تیرچه کرومیت

قیمت یونولیت سقفی

در این بخش میتوانید قیمت یونولیت سقفی را نیز مشاهده فرمایید ، اما برای قیمت اخذ اطلاعات بیشتر به صفحه یونولیت سقفی مراجعه نمایید

قیمت هر متر تیرچه بتنی

در این قسمت ماشین حسابی تحت عنوان محاسبه گر قیمت هر متر تیرچه بتنی ، که با دادن اطلاعاتی مانند ، میلگرد بالایی ، میلگرد پایینی ، میلگرد تقویتی و زیگزال قیمت هر متر تیرچه بتنی را بدست آورید. هدف از ایجاد این ماشین حساب این است که ، افرادی که به نحوه تولید و چگونگی تولید تیرچه با میلگرد نمره های مختلف مشرف هستند میتوانند با این ماشین حساب قیمت هر متر تیرچه را بدست آورند.

ویدئو از نحوه تولید تیرچه صنعتی

در این فیلم نحوه تولید تیرچه صنعتی و نحوه تولید زیگزال را نمایش میدهد. تیرچه های صنعتی از نظر کیفیت نسبت به تیرچه های سنتی کیفیت مطلوب تری دارند. معمولا ارتفاع تیرچه های سنتی 25 تا 27 سانتی متر ، ولی تیرچه های صنعتی معمولا 30 سانتی متر میباشد. از تفاوت های بارز تیرچه صنعتی با سنتی نوع جوش این دو تیرچه بلوک میباشد ، که در تیرچه های صنعتی نقطه جوش ها بسیار کوچک تر و تمیز تر از سنتی میباشد ، که همین امر سبب شده طرفداران تیرچه های صنعتی نسبت به سنتی بیشتر شود.

ویدئو از نحوه تولید زیگزال بصورت نیمه اتوماتیک

این ویدئو نشان میدهد که با یک دستگاه نیمه اتوماتیک تولید زیگزال ، که انسان در آن دخیل است چطور میتوان زیگزال مناسب برای تیرچه کرومیت را تولید کرد.
در تیرچه کرومیت در قسمت بالای تیرچه ، بجای استفاده از میلگرد از نبشی استفاده میشود که در صورتی که نیاز باشد میلگرد تقویت بکار رود ، داخل نبشی قرار میگیرد.

تیرچه بلوک

تیرچه بلوک اصطلاح قدیمی تیرچه بتنی است ، چرا که در گذشته قبل از به وجود آمدن یونولیت ، به دلیل اینکه تیرچه بتنی با بلوک های بتنی کامل میشد ، در بین مردم با نام تیرچه بلوک شناخته شده است. در واقع تیرچه بلوک همان تیرچه بتنی است که برای مشتریانی که با مفهموم تیرچه بلوک آشنا نیستند بهتر است ، پاراگراف زیر را مطالعه نمایند.

تیرچه بتنی (تیرچه بلوک)

تیرچه بتنی تشکیل شده سه بخش اصلی دال ، تیرچه و بلوک (یا یونولیت) ساخته میشود و بصورت تخصصی تر از چهار میلگرد اصلی تشکیل میشود که به ترتیب از بالا میلگرد فوقانی تیرچه ، میلگرد های تحتانی و زیگزال که رابط بین میلگرد های پایین و یک میلگرد فوقانی میباشد ، که میلگرد های تحتانی درون بتن قرار گرفته میشود و باعث استحکام تیرچه میشود. بتن به تنهایی خاصیت کششی ندارد و نمی‌تواند با وزن وارده شده منعطف شده و دچار شکستگی نشود ولی بدلیل اینکه میلگرد یا فلز خاصیت کششی دارد و میتواند در هنگام وارد شدن نیرو و بار دچار شکستگی و دچار ترک نشود ، به همین دلیل تیرچه ها از میلگرد و بتن و یونولیت یا بجای آن از بلوک استفاده میشود. شکل تیرچه ها شبیه حرف T انگلیسی میباشد که امروزه بدلیل اینکه از بتن و میلگرد تشکیل شده است بسیار مقرون بصرفه تر از دیگر روش های سقف سازی میباشد.

برخی از مشخصات فنی تیرچه های بتنی

عرض تیرچه بلوک بین ۸ تا ۱۲ سانتی متر است که معمولا با قرار دادن بلوک که با طول ۵۰ سانتی متر و یا با قرار دادن یونولیت سقفی که با طول دو متر و عرض ۵۰ سانتی متر بین تیرچه ها پر میشود.

استوری آهن توری

در این بخش برخی از استوری های آهن توری را مشاهده خواهید کرد که به معرفی برخی از محصولات آهن توری پرداخته است ، که شما مشتریان گرامی را دعوت به مشاهده این استوری ها می‌نماییم.

تاریخچه تیرچه

تیرچه یکی از الوار و مصالحی است که در گذشته های دور حتی در دورانی که علم مهندسی پیشرفته نبوده بکار می‌رفته ، به این صورت که در گذشته بجای تیرآهن تیرهای چوبی قرار می‌گرفت و بین دو تیر چوبی چوب های کوچکی مانند تخته های امروزی قرار می‌گرفت که مابین تیرهای چوبی و روی تخته ها را با گل و چوب های ریز که بتواند ملات یا بتن را بگیرد می‌پوشاندند. به همین دلیل است که تیرچه طرفداران زیادی دارد ، چون در نهایت سرعت ساخت سقف را بالا میبرد.

انواع تیرچه از نظر نوع تولید :

تیرچه از نظر نوع تولید به سه دسته کلی تیرچه سنتی ، تیرچه صنعتی و جوش Co2 مشخصات تیرچه بلوک مشخصات تیرچه بتنی با میلگرد ، زیگزال و بتن و میلگرد تقویت

اجزای اصلی تیرچه بتنی (تیرچه بلوک)

میلگرد فوقانی خرپا (بالا) :

این میلگرد در واقع نقش اصلی تعادل تیرچه را دارد و بر خلاف میلگرد های تحتانی ، تک میباشد و بسته به نوع مصرف و طول تیرچه از بین میلگرد های 8 تا 25 متغیر است.

میلگرد تحتانی خرپا (پایین) :

این میلگرد یا بهتر است بگوییم میلگردها در بخش انتهای تیرچه قرار دارند که در واقع کار استحکام در تیرچه را بازی میکند ، میلگرد پایینی تیرچه درون بتن قرار گرفته میشود.

میلگرد زیگزال (خرپا) :

زیگزال یا خرپا شاید مهمترین نقش در تیرچه ها را میلگرد زیگزال (خرپا) ایفا می‌نماید به این ترتیب که این میلگرد حاصل اتصال میلگرد تحتانی و فوقانی به شکل عدد 7 یا 8 فارسی این ارتباط را برقرار می‌نماید ، که بسته به نوع و طول تیرچه متغیر است.

نکات مهم درباره تیرچه بلوک

در ایران متداول ترین نوع تیرچه ، تیرچه بتنی آن است که با قالب فلزی (قالب موقت) و یا قالب سفالی (قالب دایمی) ساخته و عرضه میشود و بیشتر در سقف های تیرچه بلوک مورد استفاده میشود. قیمت تیرچه بلوک تیرچه های معمولی با سه نوع میلگرد مسلح میشوند :
 • میلگرد خرپا نمره 6 یا 8
 • میلگردهای کف خرپا (میلگرد کششی) با قطر نمره 6 تا 16
 • میلگرد فوقانی خرپا (میلگرد فشاری) با نمره 6 یا 8

قرار دادن میلگرد های حرارتی روی تیرچه بلوک

پس از قرار دادن تیرچه و بلوک و گذاشتن کلیه آهن ها یک سری میلگرد در جهت عمودی بر میلگردهای فوقانی تیرچه و با فاصله تقریبی 25 تا 40 سانتی متر قرار میدهند. قطر این نوع میلگرد ها 6 ، 8 یا 10 سانتی متر است که به وسیله محاسبه تعیین می‌گردد و به آن میلگردها ، میلگردهای حرارتی نیز گفته میشود که این میلگرد ها به کلیه تیرچه با سیم آرماتوربندی بسته میشود.

تیرچه کرومیت

تیرچه کرومیت یا فلزی که مانند مادر خود یعنی تیرچه صنعتی تقریبا همشکل و همسان میباشد ، با این تفاوت که در تیرچه کرومیت دیگر خبری از بتن ریزی و سیمان نیست ، در بجای استفاده از بتن از ورق های فلزی در قسمت تحتانی و در قسمت فوقانی بجای استفاده از میلگرد از نبشی های فلزی استفاده میشود ، این امر باعث میشود که قابلیت تحمل وزن تیرچه بالاتر برود. تیرچه کرومیت از نظر کیفیت و کارایی برتری بیشتری نسبت به تیرچه بتنی دارد ، به این دلیل که وزن کمتری نسبت به بتنی دارد و در قسمت ذیل به چند مورد از فواید استفاده تیرچه کرومیت را ذکر خواهیم کرد.
 • در تیرچه های کرومیت نیازی به اجرای شمع بندی و جک نیست ، به این دلیل که تیرچه کرومیت تحمل وزن بیشتری نسبت به تیرچه بتنی دارد و در نهایت هنگام پیاده سازی و اجرای سقف نیازی به شمع و جک نیست.
 • ‌امکان بتن ریزی چند سقف هنگام بتن ریزی ، بدلیل تحمل وزن بالا تیرچه کرومیت و نیاز نبودن به جک و شمع ، میتوان سقف های یک ساختمان را همزمان انجام و در نهایت بتن ریزی کرد ، که این عمر باعث بالا رفتن سرعت ساخت و ساز میشود.
 • سرعت بالای اجرای سقف بدلیل سبک بودن تیرچه ها
 • سادگی در اجرای داکت ها ، که بدلیل اینکه فاصله بین آکس ها در تیرچه کرومیت بیشتر از تیرچه بتنی است اجرای داکت ها راحت تر میباشد.

قیمت تیرچه کرومیت

تیرچه کرومیت یا فلزی همانطور که از اسم آن میتوان تشخیص داد ، نوعی از تیرچه ها میباشد که در سراسر از فلز تشکیل شده است یعنی در تیرچه بلوک (بتنی) که در قسمت تحتانی از بتن برای نگه داشتن میلگردهای پایینی و همچنین میلگرد تقویت استفاده میشود از ورق سیاه یا ورق فلزی استفاده میشود و به میلگرد ها به ورق جوش داده میشود. بر عکس تیرچه بلوک که قیمت آن متری میباشد ، تیرچه کرومیت بر اساس وزن تیرچه قیمت گذاری میشود ، یعنی بر اساس متراژ ، نوع میلگرد ، نبشی و ورقی که در تیرچه کرومیت استفاده میشود قیمت گذاری میشود. برای بهترین نوع تیرچه کرومیت استفاده از ورق سیاه یا ورق فلزی کارخانجات مختلف ائم از اصفهان ، گیلان و جهان همچنین میلگرد های کارخانجاتی مانند اصفهان ، گیلان ، سپهر و غیره استفاده میشود. قیمت تیرچه کرومیت

تیرچه پیش تنیده

برخی از تیرچه های بتنی ، پیش تنیده هستند که معمولا ظاهر آنها مقطعی سپری شکل دارند ،و فاقد میلگرد فوقانی و خرپا هستند. میلگرد های تحتانی این نوع تیرچه ها را ۳بل از بتن ریزی با روش خاص و وسایل مخصوص میکشند سپس کار بتن ریزی را انجام میدهند و تا سخت و سفت شدن بتن آن را در حال کشش نگه می‌دارند. بعد از انجام تیرچه کرومیت ، میتوان سقف شیروانی که از ورق شیروانی تشکیل میشود نیز اجرا کرد.

قیمت هر متر تیرچه بتنی

قیمت هر متر تیرچه بتنی (بلوک) به عواملی همچون میلگرد بالا ، میلگرد پایین ، زیگزال بستگی دارد و قیمت گذاری میشود. در واقع نمیشود قیمت هر متر تیرچه بتنی را یک عدد ثابت اعلام کرد چرا که ممکن است مشتری بعنوان مثال برای تیرچه 5 متری میلگرد تقویت و زیگزال قوی تری تعبیه نماید. اما طبق جدولی که در ابتدای صفحه قرار دارد ، میتوان قیمت گذاری تیرچه را میانگین از 1 تا 3.5 متر ، از 3.5 تا 5 و از 5 تا 7 تقریبا در یک رنج قرار داد.

قیمت تیرچه

در کل قیمت تیرچه ، چه بتنی ، چه کرومیت و چه تیرچه پیش تنیده به عواملی همچون قیمت روز میلگرد ، سیمان ، بستگی دارد ، اما در این میان هزینه هایی دیگر همچون جوش و الکترود نیز اضافه میشود، که بسته به نوع تیرچه صنعتی یا سنتی ، کرومیت بستگی دارد. برخی از کارگاه های تیرچه سازی با برخی از پروژه ها به این صورت کار میکنند که خریدار خود میلگرد های مورد نیاز را فراهم می‌سازد و کارگاه تیرچه سازی فقط هزینه بتن ، جوش و ایاب و ذهاب را از خریدار دریافت می‌نماید. گروه آهن توری پتانسیل این را دارد که با پروژه های بزرگ هم بصورت حق‌الزحمه ای و هم بصورت کامل کار نماید.

چند نکته درباره تیرچه بلوک

 • تولید تیرچه ها در محل پروژه ها ممنوع میباشد ، در غیر اینصورت غیرمجاز میباشد.
 • اتصال میلگردهای تحتانی به میلگردهای فوقانی یا عرضی باید بصورت استاندارد و مجاز با جوش نقطه ای باشد و در صورت استفاده از جوش قوس الکتریکی با گاز محافظ CO2 اکیدا ممنوع میباشد.
 • میلگردهای عرضی باید پیوسته و غیر منفصل بوده و فاصله بین دو جوش متوالی باید ۲۰ سانتی متر باشد.
 • میلگردهای عرضی (زیگزال) می توانند از نوع غیر آجدار یا ساده باشند و در صورت استفاده از میلگرد های سرد نورد دیده در زیگزال ها ، قطر اسمی آنها نباید از ۴ میلیمتر کمتر بوده و تعداد آنها باید مضاعف یا دوبل باشد.
 • عرض قسمت بالایی پاشنه تیرچه در صورت استفاده از بلوکهای پلی استایرن نباید از ۱۴ سانتی متر کمتر باشد.
 • ضخامت پاشنه تیرچه حداقل ۴ سانتی متر و حداکثر ۵.۵ سانتی متر باشد.
 • استفاده از قالب ماندگار در تولید تیرچه اکیدا ممنوع بوده و رده مقاومتی بتن پاشنه باید حداقل C25 باشد.
 • استفاده از میلگرد های وصله شده مجاز نمی‌باشد.
هنگامی که سقف با تیرچه بلوک و یونولیت سقفی بصورت کامل زده شد و به بهره برداری رسید در قسمت داخلی سقف و سازه با استفاده از پشم شیشه و توری مرغی سقف را می‌پوشانند که خود یک عایق بسیار عالی برای سقف میباشد.

بتن ریزی سقف تیرچه بلوک

در این ویدئو نحوه بتن ریزی ، سقفی که با تیرچه بلوک و یونولیت سقفی ایجاد شده است را مشاهده می‌نمایید ، توضیح اینکه هنگامی که تیرچه ها ، و یونولیت ها در جای خود قرار گرفتند باید روی آنها را با بتن پوشاند ، در واقع عملیات بتن ریزی صورت میگیرد. بتن استفاده شده در سقف از استاندارد های بتن ریزی کف استفاده می‌نماید و درصد بتن و شن و ماسه باید به اندازه باشد تا در آینده و بعد از خشک شدن بتن ، دچار شکستگی و ترک خوردگی نشود. در این مرحله ، بتن در دستگاه های میکسر تولید میشود و با استفاده از پمپ های مکش قوی ، بتن را به طبقه های بالاتر انتقال میدهد و برای بتن ریزی استفاده میشود. برخی از شرکت ها و افراد هستند که این کار را بصورت تخصصی انجام میدهند و تمامی تجهیزات مربوط به کار بتن ریزی را در اختیار دارند. لازم به ذکر است که قیمت هر متر مربع از بتن ریزی سقف در تاریخ 1402/02/31 از متری 200 هزار تومان شروع میشود و تا 400 هزار تومان و بسته به میزان خدمات متغیر خواهد بود. [caption id="attachment_22590" align="aligncenter" width="300"]قیمت تیرچه بلوک قیمت تیرچه بلوک[/caption] یکی از مشتریان این مجموعه که افتخار تولید و ارسال تیرچه بلوک های آنها را داشته ایم و کلینیک GMK میباشد که از مهمترین خدمات این مجموعه بوکال فت و بلفاروپلاستی میباشد که از متمایز ترین خصوصیتهای این مجموعه قیمت بوکال فت بسیار مناسب و همچنین قیمت بلفاروپلاستی بسیار مناسب میباشد.