the_title قیمت میلگرد بدون برجام

قیمت میلگرد بدون برجام

قیمت میلگرد بدون برجام

با ورود به فصل سرما و رکود ساخت‌وساز در اواخر آذر ماه، مثبت شدن اخبار مذاکرات هسته‌ای در وین و همینطور سقوط دلار در دی ماه، میلگرد نیز سیر نزولی به خود گرفت تا اینکه در ۲۲ دی ماه سال جاری با کاهش انتظارات تورمی در جامعه قیمت میلگرد حمایت ۱۵ هزار تومانی خود را نیز از دست داده و به کانال ۱۴ هزار تومانی وارد شد. پس از آن میلگرد همچنان بر مدار نزول بود تا اینکه قیمت میلگرد در انتهای دی ماه حتی به ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان نیز رسید.
اما سوز سرمای بهمن یخ بازار آهن را آب کرد و به آن رونق بخشید. با شروع بهمن ماه و درحالی که دلار در محدوده‌ی ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومانی تا ۲۸ هزار تومانی در نوسان بود و اخبار برجامی مثبت‌تر از همیشه بود به ناگهان خبر قطعی گاز گروهی از فولادسازان و نوردکاران بازار را ملتهب کرد و همین مسئله باعث شد تقاضا و حجم معاملات آهن به یکباره از خود جهش نشان دهد که همین موج باعث شد قیمت میلگرد در بورس کالا حدود ۷۰۰ تومان افزایش یابد. در بازار آزاد نیز قیمت میلگرد ظرف ده روز گذشته حدود ۶ درصد افزایش یافته و به ۱۵ هزار و ۳۵۰ تومان رسیده است.
به نظر می‌رسد بعضی تقاضاهای به عقب رانده شده که نسبت به آینده مذاکرات هسته‌ای خوشبین نیستند یا نیاز فوری به میلگرد دارند و نمی‌توانند حتی تا آخر سال منتظر برجام بمانند به بازار برگشته‌اند. می‌توان گفت سطح قیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان برای میلگرد یک حمایت محکم و جدی محسوب می‌شود که حتی خبرهای خوش برجامی این روزها نیز نمی‌تواند آن را بشکند و درنتیجه بعید به نظر می‌رسد که میلگرد در روزها و هفته‌های آینده و پیش از احیای برجام به زیر ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان سقوط کند.

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه کاربران در رابطه با
بررسی روش‌های نوین بازیافت ضایعات آهنی