';

قیمت میلگرد بدون برجام

قیمت میلگرد بدون برجام

با ورود به فصل سرما و رکود ساخت‌وساز در اواخر آذر ماه، مثبت شدن اخبار مذاکرات هسته‌ای در وین و همینطور سقوط دلار در دی ماه، میلگرد نیز سیر نزولی به خود گرفت تا اینکه در 22 دی ماه سال جاری با کاهش انتظارات تورمی در جامعه قیمت میلگرد حمایت 15 هزار تومانی خود را نیز از دست داده و به کانال 14 هزار تومانی وارد شد. پس از آن میلگرد همچنان بر مدار نزول بود تا اینکه قیمت میلگرد در انتهای دی ماه حتی به 14 هزار و 500 تومان نیز رسید.
اما سوز سرمای بهمن یخ بازار آهن را آب کرد و به آن رونق بخشید. با شروع بهمن ماه و درحالی که دلار در محدوده‌ی 27 هزار و 700 تومانی تا 28 هزار تومانی در نوسان بود و اخبار برجامی مثبت‌تر از همیشه بود به ناگهان خبر قطعی گاز گروهی از فولادسازان و نوردکاران بازار را ملتهب کرد و همین مسئله باعث شد تقاضا و حجم معاملات آهن به یکباره از خود جهش نشان دهد که همین موج باعث شد قیمت میلگرد در بورس کالا حدود 700 تومان افزایش یابد. در بازار آزاد نیز قیمت میلگرد ظرف ده روز گذشته حدود 6 درصد افزایش یافته و به 15 هزار و 350 تومان رسیده است.
به نظر می‌رسد بعضی تقاضاهای به عقب رانده شده که نسبت به آینده مذاکرات هسته‌ای خوشبین نیستند یا نیاز فوری به میلگرد دارند و نمی‌توانند حتی تا آخر سال منتظر برجام بمانند به بازار برگشته‌اند. می‌توان گفت سطح قیمت 14 هزار و 500 تومان برای میلگرد یک حمایت محکم و جدی محسوب می‌شود که حتی خبرهای خوش برجامی این روزها نیز نمی‌تواند آن را بشکند و درنتیجه بعید به نظر می‌رسد که میلگرد در روزها و هفته‌های آینده و پیش از احیای برجام به زیر 14 هزار و 500 تومان سقوط کند.

5/5 - (1 امتیاز)
mohsengdrz

پست های مرتبط
پاسخ دهید